Metalai

Metalai tai yra vieni iš svarbiausių elementų, kurie priešingai nei nemetalai pasižymi jiems būdingomis metalų savybėmis. Metalais gali būti vadinami daugelis cheminių elementų. Pats populiariausias metalas žemėje yra aliuminis. Kokios savybės yra būdingos metalams? Jiems yra būdingas blizgesys, geras elektros pralaidumas, galimybė juos lengvai mechaniškai apdoroti, taip pat jie yra pakankamai tvirti, pasižymi aukšta lydymosi temperatūra, bei dideliu šilumos pralaidumu. Labai dažnai metalai yra naudojami statybos srityje. Metalinių konstrukcijų pasirinkimas yra nustatomas pagal jų techninius privalumus, pagal tai ar jie yra labai tiksliai gaminami, jie yra labai paprastai ir tiksliai surenkami naudojant labai tvirtus varžtus. O tai reiškia, kad jie yra naudingesni nei gelžbetonio konstrukcijos. Kaip apsaugos nuo gaisro priemonės pranaudojamas glaistymas, bei mišiniai, kurie pasižymi mažu šilumos pralaidumo koeficientu. Tam, kad būtų užtikrinamas išorinių elementų atsparumas korozijai yra naudojamos specialios lakuotos dangos. Metalinės konstrukcijos labai dažnai yra naudojamos statybos srityse. Metalinės konstrukcijos gali būti klasifikuojamos pagal dydį, pagal tai koks yra gamybos būdas, kokia yra konfigūracija ir koks yra veikimo principas. Priklausomai nuo metalo konstrukcijos gamybos būdo jos gali būti išlietos, suvirintos ir kitokio pobūdžio. Vienos iš populiariausių statybinių metalo konstrukcijų yra armatūros tinklai ir karkasai, kolonos, panelės, vitražai, vartai ir kitos aptvėrimui naudojamos konstrukcijos. Taip pat, kai yra naudojami metalai gali būti gaminami laiptai, tvoros ir aikštelės.

            Kai vystosi metalo konstrukcijos turi tendenciją sumažinti jų metalo talpas. Šiame kontekste suvirinti elementai gali išspręsti problemas. Atitinkamai sumažėja atraminių konstrukcijų masė. Sienelės bus pažeistos mažiausiu lygiu. Pagrindinė metalo masės turi būti ne sienose. Kai yra reikalingi metalai galima įsigyti specialius profilius, kurie yra suvirinami. Tačiau galima sukurti suvirintas konstrukcijas su noru, kad metalai būtų reikiamo dydžio ir būtų ekonomiškesni. Labai didelę reikšmę turi gamybos charakteris. Kai yra atliekama dideli serijiniai darbai pakankamai dažnai reikia įsigyti labai didelius metalo kiekius. Ypatingai tai yra aktualu, kai yra atliekami suvirinimo darbai. Labai plati gamybos proceso automatizacija leidžia ženkliai išplėsti metalinių konstrukcijų naudojimo sritį. Metalai gali būti tvirtesnės konstrukcijos ir tuo pačiu yra patiriamos mažesnės išlaidos medžiagoms. Labai dažnai metalo konstrukcijos yra gaminamos įvairaus ilgio. Kartais horizontalios juostos yra gaminamos specialaus storio, kad būtų pritaikytos reikiamoms konstrukcijoms. Metalinės konstrukcijos turi suteikti galimybę geriau panaudoti atramines savybes. Kai yra pasirenkami metalai jie turi pasižymėti tokiomis savybėmis, kad sugebėtų išlaikyti visą reikiamą krūvį.

                Sudėtingos metalo konstrukcijos yra gaminamos pakankamai sudėtingai. Konstrukcijos pasirinkimo klausimas yra išsprendžiamas ne tik su ekonominėmis pozicijomis, tačiau ir kalbant apie bendrą komponavimą ir estetines savybes. Metalai yra labai plačiai naudojami statybos srityje, tai gali būti paaiškinama labai paprastai, kadangi ši medžiaga pasižymi pačiomis geriausiomis savybėmis ir gali labai naudingai išsiskirti iš kitų statybinių medžiagų. Metalai  pasižymi labai aukštu tvirtumu, jie yra labai plastiški ir elastingi. Metalas pakankamai lengvai yra apdorojamas su spaudimo ir liejimo pagalba. Iš šios medžiagos galima gauti bet kokio profilio gaminį. Jie gali būti juodi ir spalvoti. Juodaisiais yra vadinami metalai ir jų lydiniai, kurių pagrindas yra geležis. Be to, jų sudėtyje yra ir tokie cheminiai elementai, kaip fosforas, siera, manganas ir kita. priklausomai nuo to kokia yra jų sudėtis, juodieji metalai taip pat gali būti skirstomi į atskiras kategorijas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *