Dviračių stabdžiai

dviračių stabdžiaiStabdžiai tai yra svarbus  mechaninės transporto priemonės elementas prie tokių transporto priemonių yra priskiriamas ir dviratis. Jų reikšmę yra labai sudėtinga įvertinti kaip ir sudėtinga įvertinti bet kurį daiktą nuo kurio  tiesiogiai priklauso žmogaus  sveikata ir gyvybė.  Judėjimo transporto sraute  metu dviračių stabdžiai yra tiesiog būtini, todėl prieš bet kurią kelionę visų pirma turi būti tikrinami stabdžiai, o vėliau jau kiti dviračio komponentai.  Aptarkime  dviračių stabdžius. Taigi yra kelios charakteristikos, kurios suteisk galimybę geriau aprašyti vieną arba kitą stabdžių sistemą:

Moduliacija– svarbiausias kriterijus, kai yra vertinama stabdžių sistema , kuri apibūdina  sugebėjimą  pakeisti stabdymo kelio  ilgį priklausomai nuo  stabdžių spaudimo jėgos.

Stabdymo jėga .

Stabdymo efektyvumas –  dviračių stabdymo  efektyvumas įvairiomis sąlygomis tai yra kai lyja lietus,  yra purvas, sniegas arba žema temperatūra.

Patikimumas –  dviračio stabdžių efektyvumas, kai jie yra naudojami labai sudėtingomis sąlygomis, tai yra

Dviračių  stabdžiai — ne prabanga, tai yra tiesiog būtinybė. Nuo to kokius stabdžius turi jūsų dviratis  priklausys jūsų asmeninio saugumo lygis, kai  jūs važiuojate.  Taigi egzistuoja tokios dviračių stabdžių rūšys, tai yra diskiniai dviračių stabdžiai, ratlankių ir Būgniniai, tačiau jie šiais laikais nėra tokie populiarūs.  Dviračių stabdžiai tai yra vienas iš svarbiausių  dviračio mazgų.  Net kelių eismo taisyklėse yra parašyta, kad stabdžių veikla turi būti tikrinama prieš kiekvieną kelionę.  Būgniniai stabdžiai įprastai yra montuojami gale. Stabdžių kaladėlės yra pagamintos kaip būgnai, kurie prisispaudžia prie vidinio  įvorės paviršiaus.  Stabdžių mechanizmas veikia, kai pedalai yra sukami atgal.  Pagrindinis tokių stabdžių privalumas tai jų tvirtumas ir paprasta priežiūra, kadangi jiems praktiškai nėra reikalingas reguliavimas. Be to, šių stabdžių darbas praktikai nepriklauso nuo  oro sąlygų.  Taip pat yra tokia  dviračio stabdžių rūšis, kuri yra vadinama  ratlankių stabdžiais. Šiuo metu tai yra patys populiariausi dviračių stabdžiai.  Ratlankių  stabdžiai turi pakankamai daug privalumų, juos yra paprasta prižiūrėti, jų kaina yra  prieinama ir pakankamai didelis stabdymo efektyvumas.  Tai yra greitai veikiantys stabdžiai, kadangi jie veikia paspaudus  rankenas. Tačiau šie stabdžiai taip pat turi ir pakankamai nemažai trūkumų, kadangi jie pasižymi  šlifavimo savybėmis, tokiu būdu jos skatina greitesnį kitų detalių susidėvėjimą, todėl juos tenka reguliuoti.  Jei jūs intensyviai važiuosite kalnuotomis vietovėmis, tokiu atveju jūs labai greitai galėsite ištrinti aliuminius ratlankius.  Kitas šių  stabdžių trūkumas tai, kad jie yra priklausomo nuo oro sąlygų.  Esant drėgnam orui dviračių stabdžiai neveikia taip efektyviai ir į tai yra būtina atsižvelgti.  Žiemą šie stabdžiai funkcionuoja kur kas blogiau, nei vasarą. Sniegas ženkliai sumažina  stabdymo efektyvumą, stabdymas vyksta ne iš karto, kadangi ratas turi padaryti nors vieną apsisukimą.

Pirkėjams galima suteikti kelias rekomendacijas , tai yra  reikia pasirinkti tarp  mechaninių ir hidraulinių stabdžių. Jei jūs ketinate  važiuoti į tolimas keliones tokiu atveju geriausias pasirinkimas yra mechaniniai  dviračių stabdžiai, tačiau  gali būti naudojami ir hidrauliniai stabdžiai.  Jei jūs ketinate   dažnai su dviračiu važiuoti žiemą tokiu atveju jums puikiai tiks hidrauliniai dviračių  stabdžiai.  Jei  jūs nutarėte įsigyti dviratį su  diskiniais stabdžiais būtinai patikslinkite ar jūs galėsite įsigyti  stabdžių kaladėles ir stabdžių skysčius skirtus jūsų dviračio stabdžiams.  Jei jūs neketinate savarankiškai atlikti  reguliavimo ir dviračio aptarnavimo, tokiu atveju taip pat sužinokite kur jūs tai galėsite atlikti, kur jūs gausite kvalifikuotai teikiamas paslaugas. Dviračių stabdžiai tai visų pirma yra jūsų saugumas.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *