Geriausia vairavimo mokykla – ne mitas

geriausia vairavimo mokyklaVairavimo mokyklos siekia pasiekiamo vardo – geriausia vairavimo mokykla. Vairavimo mokyklos, kaip žinote, yra privačios, jos turi direktorius, turi savininkus. Jų svajonė, kad, kai kalbama apie jų vairavimo mokyklą, su kuria jie dirba, būtų sakoma geriausia vairavimo mokykla! Kaip reikia to siekti? Pirmiausia atitinkami asmenys turėtų kruopščiai atrinkti vairavimo mokyklos personalą: teorijos mokytojus, administratorių, vairavimo instruktorius ir kt. Ką tai duoda? Atidus personalo komandos sudarymas vadovams yra aktualus, nes kai įmonėje dirba charizmatiški ir kompetetingi darbuotojai, norinčių mokytis vairuoti pas juos būna daugiau nei pas konkurentus.

Konkurentai – rodos, toks nemalonus žodis ausiai, bet jis iš tiesų toks nėra! Konkurencingumas būsimiems vairuotojams suteikia galimybę mokytis vairuoti pigiau nei tada, jei vairavimo mokykla būtų monopolija. Konkurentai taip pat gali duoti naujų idėjų įmonės vadovui, kuris yra oponentas, žinoma, duotų ne tiesiogiai. Tiesiog, kiekvienas konkurento veiksmas versle turi turėti atoveiksmį, tada verslas klesti. Vadinasi, vienas konkurento žingsnis į priekį skatina kito vadovo žingsnį. Tai verslas yra dinamiškas ir nereikia taikstytis su, kas nepatinka. Jei viena mokykla dar yra toli nuo vardo geriausia vairavimo mokykla, tai visada yra kitų. Laisvė rinktis – demokratinės valdymos sistemos privalumas, su kuriuo susidurima kas dieną pačiose įvairiausiose vietose.

Geriausia vairavimo mokykla turi geriausius vairavimo mokytojus. Mitas tai ar teisybė? Greičiausiai į šį klausimą būtų tiek daug skirtingų atsakymų, kad vieningos nuomonės visuomenėje turbūt nepamatytumėme. O ar reikia žinoti, kuri yra geriausia vairavimo mokykla? Vairavimo mokyklų reitingavimo būsimiems vairuotojams tikriausiai norėtųsi, bet apie tokį yra mažai girdėta. Verslininkai gal ir žino, kuri vairavimo mokykla geriausiai paruošia daugiausiai žmonių, bet visuomenės akis tikra statistika kažin ar pasiekia. Kita vertus, nereikia pasikliauti statistika. Jei esi pasiryžęs išmokti vairuoti, tai sugebėsi tai padaryti net ir su prasčiausiu vairavimo mokytoju. Svarbiausias klausimas būsimam vairuotojui: „Ar tau užteks ryžto? Ar gera tavo atmintis? Ar pakankamai pasitiki savimi?“. Kodėl būtent tokie klausimai? Geriausia vairavimo mokykla teigia:

  • Ryžto reikia, kad besimokant vairuoti nebūtų nuleisto rankos po pirmų nesėkmių, kurias patiria kiekvienas, kai pirmą kartą pažindinasi su automobilio staymu aikštelėje ar kitur;
  • Gera atmintis reikalinga tam, kad būtų išlaikytas teorijos egzaminas, kuriam reikia mintinai žinoti arba labai gerai suprasti KET. Be to, vairuotojas turi nepamiršti to, ko išmoko per visus ateinančius vairavimo metus;
  • Pasitikėjimas savimi yra ta savybė, kuri padeda nedrebėti rankoms, kai ateina egzaminno diena.

Visi teiginiai yra teisingi, nes jie parašyti remiantis tuo, ką turi žinoti norintis sėdėti už automobilio vairo ir galvoti, kad jo lankyta vairavimo mokykla buvo ir liks geriausia vairavimo mokykla. Tai neturėtų būti tik įsitikinimas ar subjektyvi nuomonė. Geriausia, kai mokykla turi vardą geriausia vairavimo mokykla ne vieno žmogaus mintyse, o daugumos žmonių. Kuo daugiau jaunuolių mokės vairuoti, tuo greičiau pakels sparnus iš tėvų namų ir atsistos ant savo kojų, bus savarankiški. Žinoma, tai tik teorija, bet kiekvienoje hipotezėje yra tiesos. Idėjas, hipotezes, naujas ir senas mintis, kaip bepavadinsi, reikia judinti, nes tai skatina augimą, lonio mąstymo augimą, esamos padėties gerinimo tikimybę.

Geriausia vairavimo mokykla – ne mitas, tokią išvadą galime padaryti, kai suprantame, kad tik nuo mūsų ir kitų žmonių bendrų pastangų priklausys, ar mus, besimokančius vairuoti, vairavimas džiugins. Yra vairuotojų, kurie bijo vairuoti tamsiu paros metu ir žiemą tai jų gyvenimą labai apsunkina. Kodėl atsirado tokia baimė? Todėl, kad jie greičiausiai vairavimo teises pirko užuot jas gavę kaip visi kiti – sąžiningai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *