Šiltinimas ekovata ir kitomis medžiagomis

Nors dabar yra vasara ir už lango šiltai sau kaitina saulutė, verta galvoti ne tik apie vasaros malonumus. Jau vasaros sezonu reikia pradėti ruoštis žiemai ir galvoti apie kuo šiltesnius namus tuo laiku. Pastatų šiltinimas ekovata dabar įgavo tikrą pagreitį. Vasaros dienos ilgos, orai geri, nelietingi, todėl dabar yra pats metas apšiltinti savo namus. Pirmiausia, ką Jums reikia padaryti, tai nuspręsti, koks šiltinimo būdas Jums atrodo palankiausias. Tai gali būti šiltinimas ekovata, mineraline vata, poliuretano putomis ir kita. Žinoma, medžiagos pasirinkimas dar labai stipriai priklauso ir nuo to, kurias pastato dalis norite apšiltinti. Aišku, greičiausiai Jums rūpi tik sienų apšiltinimas, tačiau nespjaukite į vandenį. Pirmiausia bent jau internete susipažinkite su tokiu dalyku, kaip termoviziniai tyrimai. Jei apie tokius Jums dar neteko girdėti, kviečiame trumpai susipažinti su tuo.ekovata

Jei atliksite tokius tyrimus, Jūs galėsite žinoti, kurias pastato vietas Jums reikia pašildyti. Su specialiais infraraudonaisiais spinduliais yra matuojamas ir stebimas pastatas. Specialiais matuokliais yra nustatoma, ar šiltinti reikia stogą, sienas, grindis, palėpę, o gal viską iš karto?

Termoviziniai matuokliai mato šviesą, kurią skleidžia šilumos spektras. Vaizdai per įrašus puikiai parodo temperatūrų svyravimus. Šiltosios zonos yra parodomos baltos spalvos. Tai reiškia, kad būtent tų vietų izoliuoti nėra būtinybės. Termoviziniai tyrimai yra labai puikūs tuo, kad parodo viso pastato net ir menkiausius įtrūkimus. Tada galima lengviau suprasti ir jau su visomis žiniomis imtis apšiltinimo darbų. Dažniausiai žmonės nė nežino, ką namuose reikia šiltinti, tik žino faktą, jog namuose yra per šalta. Kartais užsisako tik sienų šiltinimą, tačiau visa padėtis pagerėja tik nedaug. Taip nutinka, pavyzdžiui, tuo atveju, jei stogas turi tam tikrų pažeidimų. Ir per ji iškeliauja lauk didžioji dalis namų šilumos. Taigi e išsamių turimų ir rimtos specialistų komandos net neverta yra pradėti daryti bet kokius šiltinimo darbus. Kitas reikalas yra, jei namas yra ką tik pastatytas. Tada geriausia būtų atlikti kuo daugiau šiltinimo darbų jame, kad ja garantuotai galėtumėt džiaugtis visais teikiamais privalumais. Tačiau, jei namas naujas dažniausiai Jums pradžiai pakaks ir paprasto sienų apšiltinimo. Na galbūt dar ir grindų apšiltinimo.

Termovizijos prietaisai dar tarnauja ir kaip priemonė, padedanti kontroliuoti namo kokybę. Šiaip visi šiltinimai dar ir labai stipriai priklauso nuo to, kokiame regione Jūs gyvenate: šiltame, ar šaltame. Lietuvoje vyrauja šaltas klimatas, nes čia yra ilgos žiemos, todėl mums yra svarbu, kad namuose būtų šilta. Tačiau, pavyzdžiui, kuriame nors Italijos miestelyje netgi visos namo statybos vyksta kitaip. Ten yra labai karštas klimatas, todėl visas pagrindinis dėmesys yra sutelkiamas į tai, jog namuose būtų nuolatos palaikoma maloni vėsa. Tam, kad karštomis vasaros dienomis bent jau pastatuose nebūtų karšta, kaip pirtyse.

Termoviziniai tyrimai ypač gerai gali nurodyti stogų nesandarumą. Geriausias patarimas, kurį mes Jums galime suteikti – tai būtinai atlikite šiuos šilumos laidumo tyrimus, prieš pirkdami ne naują namą. Tai bus Jums labai naudinga, kadangi parodys nesandarias pastato vietas. Tokiu atveju, Jūs galėsite žymiai efektyviau derėtis su namo pardavėju, o blogiausiu atveju teisog atsisakyti pirkti namą, jei tai pasirodys tiesiog ekonomiškai nelogiška. Apskritai, kai ruošiatės pirkti ne naują namą – visada į pastatų apžiūras pasikvieskite patyrusius ekspertus, kad jie galėtų Jums padėti lengviau priimti atsakingus sprendimus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *